News

MCulture lanseaza “Iubirea mea de mai-nainte”

MCulture_IUBIREA_MEA_yt_thumb

Dupa piese precum “S-a rupt lantul de iubire”, “Portofele” si “Chef de chef”, MCulture lanseaza “Iubirea mea de mai-nainte”. Piesa, unul dintre cele mai cunoscute melodii ale anilor ’80, este reinterpretata de Gypsy Sisters – Ioana Sihota, Ava, Cristina Stroe si Cristine Popa.

MCulture este format din 13 artisti cool, diferiti, cu voci exceptionale, care, de-a lungul timpului, au cucerit publicul din Romania si nu numai. Printre artistii MCulture se numara Ioana Sihota aka. Jazzy Jo, Silviu Pasca, Cristina Stroe, Skizzo Skillz, Olga Verbitchi, dar si Ilinca Bacila, castigatoarea Eurovision Romania din 2017.

Pe 5 februarie, a avut loc evenimentul de lansare a proiectului MCulture, intr-un spectacol multimedia unic, pe scena Teatrului National din Bucuresti. Albumul “Naked Truth” contine 13 piese post-manele, reinterpretate intr-o maniera deosebita, cu un sound cool ce imbina influente dubstep, trap, jazz, dar si pop, material care aduna unele dintre cele mai bune voci din Romania, sub indrumarea lui Damian Draghici.

Artist, songwriter, vocal coach, cu o pasiune extraordinara pentru tot ceea ce inseamna musical, Ioana Sihota si-a facut debutul in cel de-al doilea sezon al emisiunii Scoala Vedetelor si s-a numarat printre finalistii show-ului Megastar. A colaborat cu Pacha Man si Cabron pentru piesa „Arata-le la toti”, apoi, in 2013, a lansat primul single din cariera, „Mi-ai intrat in cap”. Au urmat piese precum “A night in Bucharest”, “Cuba”, “Imi caut barbatul”, iar in urma cu o saptamana, a lansat “S-a rupt lantul de iubire”.

Cristina Stroe, semifinalista in cadrul concursului “Vocea Romaniei”, scrie versuri, compune si produce muzica. Artista a colaborat cu The Code pentru “Valentine”, dar si cu Dl. Problema, pentru “De neclinitit”. Artista a lansat “Chef de chef”, alaturi de Skizzo Skillz prima piesa ce se regaseste pe albumul “Naked Truth”.

In varsta de 26 de ani, Ava aka. Andreea Avarvari a participat la “Vocea Romaniei” unde a facut parte din echipa lui Smiley. A dublat diverse personaje de desene animate pentru Disney, iar la 19 ani a lansat prima piesa din cariera, “I’ve Got No Reason”, sub numele de scena Eilah. De-a lungul timpului, a participat la mai multe competitii si festivaluri muzicale, a cantat ca backing vocal pentru Loredana si a avut diverse colaborari cu artisti ca: Delia, Andra, Antonia, Alex Velea, Sore si Smiley. Mai mult decat atat, artista a lansat impreuna cu MCulture, cel de-al treilea single de pe album, “Striga cu mine”, interpretat intr-o maniera pop dance cu influente dubstep.

SASU și Laila EL Akkaf te fac să vibrez...

SASU, unul dintre cei mai inovativi DJs ai momentului, face echipă cu talentata Laila EL Akkaf pentru un track exploziv, „UBA UBA”. Cu un sound

Nicoleta Nuca lansează „Amar”, o pie...

Nicoleta Nuca surprinde publicul cu un nou single, „Amar”, o piesă prin care își strigă durerea unei iubiri intense, însă care are un final „amar”.

SASU, Arses Junior și Yassi lansează ...

SASU și Arses Junior fac echipă cu artista Yassi pentru „Don’t Leave Me”, o piesă ce transmite atât prin muzică, cât și prin versuri sentimentul

La început de toamnă, EL Radu cântă d...

„Visul tău de vară” este single-ul pe care EL Radu îl aduce în playlisturi toamna aceasta, o piesă fresh, pe beaturi pop-latino. Cu muzica și

„Tot la tine mă întorc” este piesa ...

După ce ne-a purtat prin călătoria muzicală plină de emoție odată cu „ULeLeLe”, JO aduce în playlisturi în această toamnă „Tot la tine mă întorc”,

LINO Golden și Petre Ștefan aduc în pl...

LINO lansează alături de Petre Ștefan, un nou hit, o poveste împărțită în două părți: „Still/ Seria 7″, o fuziune remarcabilă a talentelor și stilurilor

Lidia Buble lansează „Romanță cu par...

După o vară plină de vibe latino și succes internațional, Lidia Buble oferă publicului ei fidel o piesă în limba română – „Romanță cu parfum”.

Vanesa Sono aduce în playlist „Classy”...

Frumoasa Vanesa Sono aduce în playlisturi „Classy”, o piesă fresh, catchy, ce-ți rămâne întipărită în minte de la primul play. Single-ul „Classy” este rezultatul colaborării

Mai multe stiri